Geçici Dövme

images Geçici Dövme

Geçici dövme yöntemi kalıcı dövme yöntemine göre daha risksiz olarak adlandırabileceğimiz genelde sezonluk ya da aylık kullanımlar için uygun görülen dövme çeşididir. Geçici dövmenin kalıcı ve tam profesyonel bir dövme çalışmasına göre farkı doğru eller ile yapıldığında sadece zaman kavramıdır. Onun haricinde çok da büyük farklılıklar yoktur. Ancak elbette geçici bir dövme çalışması ile genelde kalıcı ve tam profesyonel bir dövme de ki gibi model açısından verim alınamayabilir. Bunun nedeni artık geçici dövmelerin şablonlaşmış olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak elbette profesyonel bir el ile istediğiniz modelin çıkartılması mümkündür. Geçici dövmeler artık günümüzde basit karışımlar kullanarak derinin üst tabakasına yapılan çalışmalardır. Bu karışımları bir çok kişi sadece Hint kınası ile sınırlıyor olsa da aslında gerçek anlamda kaliteli bir geçici dövmenin malzemeleri sadece bununla sınırlı kalmamalıdır.

Bunun yanı sıra doğru bir karışım ve doğru bir karışımın kıvamı elde edilemediği taktirde yanı kısacası eğer profesyonel bir el ile meydana getirilmezse dövmenin belirli oranlarda cilde zararı olması ve kanserojen etkisinde bulunması mümkündür. Bu nedenle geçici dövme çalışmalarını sadece basit birer çalışma olarak algılamamalı geçici dövme yapan yerler araştırılarak işinin profesyoneli insanlar ile birlikte bu çalışmalara imza atmak gerekmektedir. Geçici dövmelerin geneli artık şablonlar ile gerçekleştiriliyor olmasından dolayı ortalama olarak tek seans süren 15’er dakikalık ya da seçmiş olduğunuz modelin detayına göre yarımşar saatlik bir sürenin sonunda kullanıma hazır hale gelebilirler.

Geçici dövmelerin süresi dövme aşamasında yapılacak malzemelerin kalitesi ve kullanılan karışıma göre uzamakta ya da kısalmaktadır. Bu nedenle işinin profesyoneli bir dövmeci ile ortalama olarak istediğiniz süreye yakın bir çalışmayı elde edebilmeniz mümkündür.  Geçici dövmenin temel olarak sağladığı en büyük avantaj sıkılma ya da çıkartılmak istendiğinde dövme tattoo belirli miktarlarda çözücü kimyasallar kullanıldığında basit şekilde çıkabiliyor olmasıdır. Bu nedenle eğer riskli bir çalışma gerçekleştirmek istiyorsanız öncesinde geçici dövme çalışmaları deneyebilir ardından tam profesyonel çalışmalara da geçiş gerçekleştirebilirsiniz.

4 yorumlar

Gizem Öztürk18 Temmuz 2013 at 09:57Reply

Bende yaptırmak istiyorum nasıl yaptırabilirimm?

Umut Kuru25 Temmuz 2013 at 18:15Reply

Merhaba Gizem, iletişim sayfamızda bulunan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Mert Sönmez23 Temmuz 2013 at 11:50Reply

geçici dövme fiyatları ne kadar?

Melike tanrıverdi06 Eylül 2013 at 16:33Reply

KAç gün kalıyor geçici dövme? Ortalama geçici dövme fiyatları ne kadar?

F